Home Sve Digitalni (ne)život

Digitalni (ne)život

Medijska grupa naše škole izradila je kratki, ali vrlo poučan film o suživotu s mobilnim uređajima i aplikacijama koji su mnogima od nas postali zamjena za stvarno prijateljstvo, a da toga nismo ni svjesni. U nastavku pročitajte što o samom filmu kaže njegov autor Leonardo Reich iz 8.c razreda pa pogledajte film!

Kratki film “Digitalni (ne)život “ priča je inspirirana svakodnevnim životom. Naime, često sam znao vidjeti učenike na školskom dvorištu kako gledaju u mobitele umjesto da razgovaraju, igraju nogomet ili rade neke druge aktivnosti bez ekrana. Prema mom mišljenju, dio smo društvenog problema koji bi se trebao riješiti čim prije. Uvijek u takvim “druženjima” na mobitelu ima jedna osoba kojoj smeta takav način života i koja želi razgovarati “kao normalan čovjek”. Svaka osoba želi podijeliti svoje lijepe trenutke, ali i svoje probleme s drugima, no  zbog raznih društvenih mreža koje se u videu spominju ti razgovori podrške postaju prošlost. Osobu kojoj  to smeta u videu utjelovila je učenica šestog razreda Elena.  Mi iz medijske grupe dobro smo se zabavili, ali i mnogo toga naučili. Izrada ovog videa inspirirala nas je i na suradnju s novinarskom grupom naše škole gdje smo u časopisu “Prvi koraci” obradili temu: ”Jesmo li se zaboravili igrati?”.  Ovim kratkim filmom želimo osvijestiti djecu i mlade da živimo u “digitalnim” vremenima prepunim mogućnosti, no ipak ne smijemo zaboraviti da je čovjek socijalno biće i da svoje primarne potrebe za drugim živim bićem ne može zadovoljiti digitalnim prijateljstvom. Ne smijemo zaboraviti na toleranciju i osjećaje drugih ljudi koje ne možemo osjetiti u digitalnom svijetu. Poštujmo druge i potrudimo se da nitko ne mrzi vrijeme ili generaciju u kojoj živi!

Video: https://youtu.be/S3eiRH84MLg

Share:

Related Post

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Skip to content