Home Sve "Florijan i ja"

“Florijan i ja”

U petak, 28. travnja u Domu kulture u Dekanovcu prigodnom izložbom obilježen je 135. rođendan Florijana Andrašeca. Tema ovogodišnjeg natječaja „Florijan i ja“ je Jendraškin Ivek. Ivek je bio Florijanov sumještan i prijatelj, škola mu baš i nije išla, računanje mu je bilo teško. Bio je pun neobičnih ideja,  stalno je maštao, vizualizirao i htio nešto  izrađivati.

Ove je godine na natječaj „Florijan i ja“ pristiglo 66 likovnih radova, 44 literarna rada  i  8 tehničkih radova  iz Međimurske, Varaždinske, Krapinsko-zagorske, Zagrebačke, Koprivničko-križevačke, Bjelovarsko-bilogorske i Vukovarsko-srijemske županije, Grada Zagreba, te iz Mađarske, iz škole Istvan Fekete u Borsfi.  

S radošću možemo reći da su naši učenici bili vrlo uspješni na ovogodišnjem  natječaju „Florijan i ja“.

Među najuspješnijim  literarnim radovima  svoje stihove su kazivale i dvije učenice naše škole. Ena Senčar  učenica 2.a razreda   osvojila  je 2. nagradu za pjesmu Jendraškin  Ivek (mentorica Jasminka Mesarić) . Treću nagradu je osvojila Leona Kerman, učenica 4.a razreda za pjesmu Vura  (mentorica Radojke Oreški).

Za prekrasne likovne koji su krasili izložbu  pohvaljeni su učenici Martin Novak,  učenik 1. b razreda (mentorica Ladislava Šestak – Horvat),  Ena Senčar,  učenica 2.a razreda (mentorica Jasminka Mesarić),  Franka Podgorelec, učenica 4.a razreda (mentorica Radojka Oreški) i Dina Dobošić, učenica 4.b razreda ( mentorica Vesna Golub).

Bravo za sve nagrađene i pohvaljene učenike i njhove mentorice!

Share:

Related Post

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Skip to content