Home Sve Poleti na krilima tolerancije

Poleti na krilima tolerancije

16. studenog u svijetu se obilježava Međunarodni dan tolerancije. Naša škola danima prije i poslije odiše aktivnostima u kojima učenici stječu znanja i vještine potrebne za razvoj tolerancije i međusobnog uvažavanja. Učenici 2. i 4. razreda sudjelovali su u pedagoškim radionicama na temu prihvaćanja i tolerancije te su kroz kreativne zadatke spoznali prednosti i bogatstva međusobnih razlika kao i važnost međusobne podrške. Poruke koje su ispisali svojim prijateljima doista su posebne. Učenici 2.a razreda posebno su se istaknuli likovnim radovima na temu tolerancije pod vodstvom učiteljice Jasminke Mesarić. Učenici sedmih razreda prilikom posjete Interliberu dobili su zadatak da pronađu jednu knjigu koja će u svom naslovu imati riječ ili riječi koje se odnose na pozitivne ljudske osobine ili djela. S knjigom su se trebali i fotografirati, a od riječi u naslovu trebalo je stvoriti pjesmu sa zadanim riječima. Jedna od njih 24 bila je i tolerancija. Svoje radove su zajednički čitali na satovima Hrvatskog jezika na Međunarodni dan tolerancije pod vodstvom učiteljice Marijete Stevanović.

Učenicima 8.razreda u goste su došle stručne suradnice iz Obiteljskog centra Čakovec, socijalna pedagoginja Tina Mlinarec i socijalna radnica Tanja Strbat koje su učenicima približile problem etiketiranja i nasilja među učenicima te istaknule važnost tolerancije i prihvaćanja različitih skupina ljudi. Učenici od 1. do 4. razreda u suradnji sa svojim učiteljicama imali su zadatak obojati pera u određenoj boji kako bi zajedničkim snagama stvorili krila i time ostvarili moto ovogodišnjeg dana tolerancije u našoj školi: Poleti na krilima tolerancije. Krila označavaju međusobno poštovanje, podržavanje i prihvaćanje te simboliziraju sve sličnosti koje nas povezuju i sve različitosti koje nas obogaćuju. Voditeljica  aktivnosti i pedagoških radionica povodom dana tolerancije je pedagoginja škole Ivana Kirić Balažić.

Share:

Related Post

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Skip to content