Home Sve 27. HRVATSKI DJEČJI FESTIVAL „STIH I NOTA STO DIVOTA“

27. HRVATSKI DJEČJI FESTIVAL „STIH I NOTA STO DIVOTA“

Nakon trogodišnje stanke vratio nam se Hrvatski dječji festival još snažniji i spremniji da prihvati mnoštvo kreativnih uradaka kako literarnih tako i likovnih iz cijele Lijepe naše. Ove godine naša škola sudjelovala je na likovnom djelu natječaja za koji je odgovorna gospođa Ivona Biočić Mandić. Tema je bila „STRIPOM TI PRIČAM“ –  pomoću stripa odnosno par kadrova ispričati priču o ljubavi, prijateljstvu, glazbi… Zadatak nije bio nimalo lak, ali zabavan i poučan u mnogim segmentima. Prionuli smo poslu i trud se kao i uvijek isplatio. Od 24 rada koja su bila odbrana i izložena u Koncertnoj dvorani „Vatroslav Lisinski“, 4 likovna rada bila su upravo iz naše škole. Tako su među nagrađenima našli mjesto stripovi ovih učenika:

Sofije Taradi, učenice 1.a razreda  (mentorica Radojka Oreški)

Rostyslava Shevchenka, učenika 1. razreda PŠ Mačkovec (mentorica Senka Saško)

Jakše Jambrovića, učenika 2. b razreda (mentorica Ladislava Šestak -Horvat)

Liama Mlinareca, učenika 2. b razreda (mentorica Ladislava Šestak -Horvat)

Učenici su sa svojim mentoricama prisustvovali okruglom stolu i otvorenju izložbe likovnih radova te predstavljanju zbornika. Na dodjeli nagrada u Koncertnoj dvorani „Vatroslav Lisinski“ pozdravili su ih članovi prosudbenog povjerenstva, glavni urednik i glazbeni producent festivala Toni Eterović, a u glazbenom programu sudjelovao je dječji zbor Trešnjići iz Zagreba. Puni dojmova vratili smo se u svoje Međimurje ponosni što smo ga opet dostojno predstavili.

Sofije Taradi, učenice 1.a razreda  (mentorica Radojka Oreški)

Rostyslava Shevchenka, učenika 1. razreda PŠ Mačkovec (mentorica Senka Saško)

Jakše Jambrovića, učenika 2. b razreda (mentorica Ladislava Šestak -Horvat)

Liama Mlinareca, učenika 2. b razreda (mentorica Ladislava Šestak -Horvat)

Učenici su sa svojim mentoricama prisustvovali okruglom stolu i otvorenju izložbe likovnih radova te predstavljanju zbornika. Na dodjeli nagrada u Koncertnoj dvorani „Vatroslav Lisinski“ pozdravili su ih članovi prosudbenog povjerenstva, glavni urednik i glazbeni producent festivala Toni Eterović, a u glazbenom programu sudjelovao je dječji zbor Trešnjići iz Zagreba. Puni dojmova vratili smo se u svoje Međimurje ponosni što smo ga opet dostojno predstavili.

Share:

Related Post

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Skip to content