Home Sve "Kaj" u Krapini nije samo riječ već povijest, tradicija i baština

“Kaj” u Krapini nije samo riječ već povijest, tradicija i baština

                  

U sklopu Tjedna kajkavske kulture Krapina 2023., u nedjelju 3. rujna 2023., otvorena je izložba dječjih likovnih radova, koju organizira Društvo za kajkavsko kulturno stvaralaštvo Krapina. Tema ovogodišnjeg natječaja zagorski pejzaž, licitari i tradicionalne igračke pružila je mladim umjetnicima da istraže bogatu kulturnu baštinu svojeg kraja i prenesu kroz svoje umjetničke interpretacije.

Na natječaj su pristigla čak 722 dječja rada, a najuspješnije radove, njih 272  biralo je Stručno prosudbeno povjerenstvo. Među odabranim vrlo uspješnim i kreativnim radovima na  ovogodišnjoj likovnoj izložbi bili su i radovi učenika naše škole:

Noa Panić  i  Judita Cirkvenčić   1.a, učiteljica Gordana Magdalenić

Franka Krnjak, Liam Mlinarec, Fran Krsto Novak i Marko Horvat  1.b , učiteljica Ladislava  Šestak – Horvat    

Noel Marković 1. PŠ Mačkovec, učiteljica Lana Topličanec-Horvat

Ajla  Korunek, Petra Škvorc, Dominik Veseli, Greta Ribić i Ena Senčar  2.a, učiteljica Jasminka Mesarić

Mirta Levatić, 2.b , učiteljica Snježana Blagus

Lana Varošanec 3.PŠ Mačkovec, učiteljica Ivana Horvat

Nela Rojko  i Marija Kečkeš 4.a , učiteljica Radojka Oreški

Dina  Dobošić, Mia Šafarić, Sara Križarić i Jana Hlapčić 4.b, učiteljica Vesna Golub        

Jakov Ciglarić i David Čerepinko 4.PŠ Mačkovec, učiteljica Senka Saško  

         Također je u sklopu Tjedna kajkavske kulture Krapina 2023., u utorak 5.rujna   održan tradicionalni Recital dječjeg kajkavskog stvaralaštva.

Ove godine na natječaj za Dječji recital kajkavske poezije Krapina 2023. pristigla su 273 literarna rada iz 59 osnovnih škola. Prosudbeno povjerenstvo  je od  pristiglih radova odabralo 72 literarna rada koji su objavljeni u Malom dječjem zborniku, a 30 literarnih radova je odabrano za javno izvođenje. Među javno izvođenim literarnim radovima bile su pjesmice naših učenika :

„Šiba je z raja zišla“- Erin Pintarić, 4.a, učiteljica Radojka Oreški

 „Mesec“ – Jakov Ciglarić 4. PŠ Mačkovec, učiteljica Senka Saško

Dječje likovno stvaralaštvo  i  Recital dječjeg kajkavskog stvaralaštva  čine neprocjenjiv dio dječjih svečanosti posvećeno kajkavskom jeziku. Ovo je trenutak kad djeca  svoje ideje i maštovite vizije  prenose na papir. 

Čestitke nagrađenim učenicima i njihovim učiteljicama! 

Share:

Related Post

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Skip to content