Home Sve RADOST SLIKANJA UZ GLAZBU

RADOST SLIKANJA UZ GLAZBU

Povodom  Tjedna glazbe za djecu i mlade u predvorju Velike dvorane Vatroslav Lisinski u Zagrebu  održano je svečano otvaranje   izložbe RADOST SLIKANJA UZ GLAZBU  najuspješnijih likovnih radova .Radovi su rađeni na  temu  Priče iz 1001 noći. Kao poticaj djeca su slušala orkestralnu suitu Rimski- Korsakova Šeherezada.

Među 320 pristiglih radova učenica 1.b razreda naše škole Marija Mezga osvojila je 3.nagradu. Poslije uručenja nagrade prisustvovala je   izvedbi  orkestralne suite Šeherezada uz moderatora Jasena Boku, gdje je uz Zagrebačku filharmoniju pod ravnanjem maestra Tončija Bilića nastupio i Plesni odjel Umjetničke škole Franje Lučića pod umjetničkim vodstvom koordinatorice za ples Jasne Čižmek Tarbuk.   

Među izloženim radovima našli su se i radovi ovih učenika naše škole :

Andrija Božić, 4.razred PŠ Mačkovec(mentorica Senka Saško)

Paola Novak, 4,razred PŠ Mačkovec(mentorica Senka Saško)

Leona Kerman,4.a (mentorica Radojka Oreški)

Franka Podgorelec, 4.a (mentorica Radojka Oreški)

Dora Brezovački, 1.b (mentorica Ladislava Šestak-Horvat)

David Bais, 1.b (mentorica Ladislava Šestak-Horvat)

Andrija Magdalenić, 1.b (mentorica Ladislava Šestak-Horvat)

Bohdan Vakh,1.b (mentorica Ladislava Šestak-Horvat)

Izložbu možete pogledati u predvorju Velike dvorane Vatroslav Lisinski do nedjelje, 7. svibnja .

Iz naših učionica  često se mogu čuti prekrasni zvuci klasične glazbe koji opuštaju djecu i potiču ih da se likovno izraze na osebujan i samo njima svojstven način. Njihov trud i zalaganje i ovaj je  put  opaženo od strane likovnih stručnjaka, zato iskrene čestitke svim učenicima i njihovim mentorima!

Share:

Related Post

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Skip to content