Home Sve Sjajan uspjeh naših lidranovaca

Sjajan uspjeh naših lidranovaca

Ovogodišnji lidranovski put učenika naše škole započeo je 10. veljače 2022. u OŠ Nedelišće gdje je održana međuopćinska Smotra LiDraNo. LiDraNo je smotra u kojoj učenici pokazuju svoje talente i umijeća u literarnom, dramskom i novinarskom izrazu, a mi smo imali predstavnike u svim kategorijama.

U literarnom izrazu sudjelovali su Ilija Pintarić, učenik 4. a razreda, napisavši pjesmu „Sneg“ (mentorica Radojka Oreški)  i Zoja Šestak, učenica 8.c razreda, sa svojom pjesmom „Tragovi u blatu“ (mentorica Martina Košćak).

Samostalnim novinarskim radovima predstavile su se Ana Lukić, učenica 5. razreda, koja je napisala intervju „Naša umjetnica Elina“ (mentorica Marijeta Stevanović) i Zoja Šestak, učenice 8.c razreda, napisavši komentar „Klišej, stvarnost ili nužnost?“ (mentorica Martina Košćak).

U dramskom izrazu bili smo najbrojniji pa su tako na pozornici nastupili i sve nas oduševili: Marija Mezga, učenica 1. b razreda, kazivanjem poezije „Kaj sam jo velika ili mala?“ (mentorica Ladislava Šestak Horvat), Leon Gašparić, učenik 2.b razreda, monologom „Mene nitko ne voli“ (mentorica Snježana Blagus), Elena Abramović, učenica 8.a razreda, monologom Rosie Kugli „Dvije crte plavo“ (mentorica Valentina Miller) te dramska skupina izvevši svoju „Ljulju priču“ (mentorica Marijeta Stevanović).

Mnogi spomenuti učenici su svoj lidranovski put nastavili u petak, 3. ožujka 2023. u Centru za kulturu Čakovec gdje je održana županijska Smotra LiDraNo. Naša škola ostvarila je sjajne rezultate.

Smotru je otvorila Marija Mezga, učenica 1. b razreda, koja je pjesmu „Kaj sam jo velika ili mala?“ izvela je besprijekorno i poput zvijezde zasjala na velikoj lidranovskoj pozornici. Za kazivanje poezije pripremala ju je učiteljica Ladislava Šestak Horvat.

Učenica 8. razreda Elena Abramović monologom Rosie Kugli „Dvije crte plavo“ na publiku i žiri ostavila je duboki dojam te svojom izvedbom ostvarila izravni plasman na državnu razinu! Njezina je mentorica učiteljica Valentina Miller.

Školski list „Prvi Koraci“, čija je glavna urednica Elena Abramović, na Smotri je skupio brojne pohvale te predložen za državnu Smotru. Voditeljica novinarske grupe školska je knjižničarka Lidija Toth.

Dramska grupa predstavila se dramsko-scenskom igrom „Ljulju priča“. Učenice sedmih razreda Azra Bajzek, Katja Novak, Leona Novak, Magdalena Pintarić, Tija Šimič, Sabina Taradi, Sandra Tkalčec, Tia Toplek i Klara Zobić u svoj su nastup unijele kreativnost i energiju pokušavajući nas podučiti tome da su ljudi zapravo dobri, samo treba pažljivo gledati. Ova priča o ljubavi i povjerenju također je predložena za državnu Smotru. Voditeljica dramske grupe je učiteljica Marijeta Stevanović.

Čestitamo svima koji su bili dijelom ove prekrasne lidranovske priče, a osobito onima najuspješnijima. Lidranovci, vidimo se dogodine!

Share:

Related Post

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Skip to content