Home Sve „Europa ima Gretu, a mi Gitu“

„Europa ima Gretu, a mi Gitu“

Predivan književni susret s iznimno talentiranom učenicom Gitom Radiković održan je ovog utorka u našoj školi. Ta svestrana jedanaestogodišnjakinja piše pjesme i priče, izvrsna je u matematici i programiranju, a nedavno je proglašena najboljom mladom čuvaricom međimurske prirode, naših livada gdje često uživa u dugim šetnjama. Predstavila nam se sa svojom zbirkom pjesama Plavac u kojoj ističe ljepotu Bedekovićevih graba, krvara i leptira plavaca. Također, Gita nam se predstavila izložbom fotografija pod nazivom Matulova mater koja je itekako zainteresirala naše učenike. Uz Gitu, susretu je prisustvovala gospođa Željka Kadi, prof. kemije i biologije, zaljubljenica u ljepotu prirode, Bedekovićevih graba, istinskog bisera našeg Međimurja.

Ovaj susret ostavio je snažan utisak na sve prisutne učenike i učitelje. „Imam potrebu ovo reći. Danas smo imali prekrasnu prezentaciju Gitine knjige. Bilo je zaista zanimljivo slušati tu djevojčicu koja tako sigurno i skromno prezentira svoje talente. Djeca su uživala, puno toga naučila i vidjela da oni mogu puno, iako su mali. Slažem se s ravnateljevom konstatacijom da smo privilegirani što je Gita učenica naše škole. Njena zadnja rečenica da ne mogu veliki promijeniti svijet u smislu da spasimo Zemlju, već da to mogu djeca, duboko me ganula. Europa ima Gretu, a mi Gitu.“ (Snježana Blagus, učiteljica 2.b razreda)

Share:

Related Post

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Skip to content